СТАНЬ ЩАСЛИВОЮ ЖІНКОЮ!

Школа усвідомленого материнстваІмбілдинг - щоденні практикиГостинная с Екатериной Балинской

Типи старіння шкіри та анатомія обличчя

ТИПИ СТАРІННЯ ОБЛИЧЧЯ

Поль Брегг колись мудро помітив, що старості ... не існує. У нашому організмі немає клітин старше одинадцяти місяців, за винятком кісток і зубів. Кожен день ми втрачаємо безліч клітин і створюємо мільйони нових. Наші вороги не дні народження, а отрути, які потрапляють в наш організм і передчасно нас старять, завершує думку пан Брегг. 

  Адже правильно обчисливши тип старіння, за яким з часом почне змінюватися обличчя і тіло, і, вибравши гідну «зброю» - процедури, харчування та косметику, - можна «зекономити» неабияку кількість років! 
Однак який би ефективною не була ваша особиста антивікова програма, її вибір вже визначений - адже тип старіння закладений самою природою. І з її рішенням, як завжди, доводиться рахуватися. 

Давайте перейдемо до аналізу і розберемося, як старіє шкіра у жінок. 
 

Біологічне старіння починається вже з 25 років і виражається в уповільненні і недостатньою регенерацією клітин, гормональними змінами і спадковістю. У цьому віці функціональні резерви шкіри великі, обмінні процеси протікають швидко. Однак, саме в цей період починається поступове утворення зморшок за рахунок негативного впливу факторів навколишнього середовища. 
  Фахівці поділяють чинники, що впливають на старіння шкіри, на внутрішні і зовнішні. 
З віком в епідермісі тоншає шар функціонально-активних клітин і потовщується роговий шар шкіри. Цикл зміни клітин епідермісу збільшується з 28 днів до 45, а іноді і до 60 днів. Відмерлі клітини повільніше відшаровуються і стоншується дерма. Колагенові та еластичні волокна, які відповідають за еластичність шкіри, ширину і глибину зморшок, деградують. 
В 28-30 років проявляються перші ознаки в'янення: клітини шкіри погано злущуються, потовщується ороговілий шар, сповільнюється процес регенерації, швидше випаровується волога - з'являються зморшки. 
До 50 років вікові зміни стають вже добре помітні: шкіра обвисає, особливо позначаються носогубні складки, зморшки навколо очей і на переніссі. Верхні шари шкіри стають тоншими, зменшується вміст вологи і жиру в тканинах, у шкірі зменшується число живлячих кровоносних судин. 
У літньому віці, коли жирність і вологість шкіри зменшуються, нормальна і навіть жирна шкіра може стати сухою. При цьому вона ніби зберігає особливості свого «колишнього» типу і набуває нових - сухої шкіри. Така шкіра майже позбавлена ​​жиру і вологи і має вигляд сухого, пожовклого пергаменту. 
Шкіра, що була у молодості жирної, зберігає велику пористість. З появою віковій млявості пористість стає більш вираженою. Шкіра виглядає товстою, грубою, збезводненої і шорсткою. Шкіра втрачає своє природне зволоження. Кількість вологи, що надходить в шкіру за допомогою судин, зменшується. Знижується вироблення гіалуронової кислоти. Змінюються бар'єрні влагосберегающей властивості епідермісу. Це призводить до зневоднення і сухості шкіри. Поступово шкіра виробляє все менше і менше пігменту, який сприяє утворенню меланіну. Внаслідок цього, шкіра стає більш чутливою до дії УФ-випромінювання, тому літні люди погано загоряють і частіше отримують сонячні опіки. 

У відмінності від біологічного старіння «зовнішнє старіння» (його називають «світловим старінням шкіри») викликано насамперед впливом сонця і порушенням озонового шару в атмосфері. Передчасне старіння шкіри викликається двома основними причинами: несприятливим впливом навколишнього середовища і неправильним способом життя 
 

Зупинимося на деяких зовнішніх факторах старіння трохи більш докладно. 


Вільні радикали. Утворюються під дією УФ-випромінювання і радіації. Вони змінюють спадковість в клітинних ядрах, знижуючи якість знову утворюються клітин і слабшаючи волокна колагену і еластину. 

Ультрафіолет. Сонячне випромінювання викликає зниження кількості клітин, що відповідають за імунний захист. Внаслідок чого підвищується чутливість шкіри. Також утворює надлишок меланіну, що приводить до нерівномірної пігментації як темних і світлих плям на шкірі. 

Вітер і мороз. Небагато жінок замислюються над тим, що шкіру необхідно захищати від холоду. Мороз викликає висушування і зневоднення шкіри. 

Куріння. Доведено, що у курців зморшки утворюються в п'ять разів швидше, ніж у некурящих. Дим від сигарет, надає на шкіру таке ж негативну дію, як і УФ-випромінювання. У курящих жінок дуже рано з'являються зморшки навколо рота, колір обличчя віддають сірістю, а шкіра стає сухою. 

Екологія. Те, чим ми дихаємо, потрапляє і на шкіру обличчя. Шкіра як губка вбирає все, що витає в повітрі. Якщо шкіру не очищати щодня, то передчасне старіння неминуче. 
Отже, ваша шкіра страждає від стресів і неповноцінного харчування, алкоголю та куріння, сонячного впливу та забрудненого повітря, гіподинамії та інших негативних факторів. Поступово змінюється стан колагену і еластину, що визначають пружність і еластичність шкіри. Число основних клітин зменшується на 10% -20% (потім таке зменшення відбувається кожні 10 років), повільніше йде відновлення ліпідного бар'єру. 
Те, як буде змінюватися ваше обличчя з віком багато в чому залежить від того, за яким типом старіння буде проходити цей процес. Всього фахівці розрізняють п'ять найголовніших типів старіння шкіри (по Кольгуненко). Проте останнім часом до цієї класифікації додався ще один тип. До кожного типу старіння, відповідно, підбирається та чи інша комплексна програма, яка допомагає поліпшити стан. Отже: 


Перший тип старіння «стомлене обличчя» - пониження пружності м'яких тканин обличчя і шиї. 

Характерним для даного типу старіння є початок в'янення тка¬ней. На цій стадії старіння обличчя ще не з'явилися зморшки, немає явних змін форми обличчя, крім втрати юнацької округлості, і в той же вре¬мя візуально визначається початок старіння. Вранці, після відпочинку, обличчя виглядає молодим, але до вечора або після фізичних і нервових перевантажень воно набуває втомлене старече вираз. Регресивні процеси ще купіруються резервними можливостями. Однак даний тип старіння буває нетривалим і змінюється незабаром іншим типом старіння. 

Характерними зовнішніми ознаками старіння цього типу є: набряклість, вираженість носогубної складки, недогляд кутів рота. 

Частіше всесього ефект "втомленої шкіри" спостерігається при комбінованому та жирному типі. 
Причин - провокаторів багато. Це втомленість, стостійні стреси, куріння, недосипання і т.д. Все це призводить до порушення мікроциркуляції. 

Що робити? Вивчити мімічний масаж. Він покращує рух крові та лімфи у тканинах.  Для справжнього ефекту головне виконувати процедуру щоденно. Достатньо всього декілька хвилин. Вже на протязі першого місяця ви побачите значне покращення.
Чим скористатись? Якщо вікові зміни тільки почали проявлятися, починай активно користуватися кремами: вдень - зволожуючим, вночі - поживним. 

 

Другий тип старіння - дробнозморшкуваті або «зморшкувате обличчя». 

Домінуючим ознакою цього типу старіння обличчя і шиї є зморшки. 
Дрібні поверхневі зморшки можуть бути ледь замітні та виглядають, як тонка сіточка поверх вашої шкіри. В першу чергу, в цю категорію попадають люди з тонкою чутливою шкірою. 
Для цього типу старіння характерні сухість шкіри, виражені «гусячі лапки» в куті ока, морщинистость верхнього і нижнього століття, «гофре» в області верхньої губи та області підборіддя. 

Так старіють зазвичай овальні вузькі особи астеников, зі слабо вираженою підшкірно-жирової клітковиною, частіше з сухою, збезводненої і витонченою шкірою. навіть  Конституционально вони менш схильні до повноти.

У віці 35-40-45 років ці люди майже повністю зберігають стабільність ваги. Збільшений з віком об'єм шкірного покриву не заповнюється під-шкірно-жирової клітковиною, і шкіра, зазнаючи одночасно інволюціон¬ние зміни, як би зморщується, покривається зморшками. 
Якщо шкіра стала стрімко перевтілюватись у зморщене яблуко, відповідно вона або недоотримує, або швидко втрачає вологу.
Що робити? Забезпечити захист. Слід ретельно закривати шкіру від вітру та сонця, використовуючи шарфи та капелюшки. Встановити зволожувач повітря у квартирі.
Що використовувати? воложуючі креми, сиворітки, які маюсть легку структуру та швидко проникають вглиб шкіри. Наносити в комплексі.
 

Справжня знахідка для шкіри гіалурована кислота. Вона чудово підтримує рівень вологи та входить у склад багатьох кремів.Але її великі молекули не здатні перейти бар'єр епідерміса. 
 
Третій тип старіння - стареча деформація обличчя і шиї. 

При цьому типі старіння домінуючими ознаками є ізме¬неніе конфігурації обличчя і шиї, деформація м'яких тканин. Так зазвичай старіють «важкі», з великими рисами, повні особи, частіше з жирної по¬рістой шкірою. Хоча шкіра внаслідок ряду вікових змін вже має схильність до утворення зморшок, однак збільшений підшкірно-жировий шар створює не тільки округлість форм особи, але і «підкладку» для шкіри, як би розправляє намічаються зморшки. Таким чином, у людей, при-належних до даного типу старіння, зморшки не є домінірую¬щім ознакою старечих проявів. Проте шкіра, яка втрачає з віком пружність, не в змозі тривалий час витримувати навантаження увелі¬ченного у вазі підшкірно-жирового шару, сила тяжіння якого спрямована (при вертикальному положенні тіла) в сторону нижньої частини обличчя і шиї. Шкіра разом з підшкірно-жирової клітковиною відтягується і обвисає тол¬стимі складками. Деформація обличчя проявляється «відвислими щоками», зміною конфігурації нижньої частини обличчя: порушується лінія овалу по нижній щелепі, стаючи хвилястою, з'являються характерні вікові мішечки. Під підборіддям утворюється характерний «друге підборіддя» у вигляді жирової подушки або шкірного мішка. З'являється також зміна форми тканин навколо очноямкової області - набряклість, пастозність, «мішки», опущення складки верхніх повік. Особа з круглої і овальної форми пре¬вращается в квадратне. 
Це вікова втрата пружності шкіри. Сила тяжкості. Хвороби, через які виникають набряки.
Що робити? По-перше, строго стежити за коливаннями ваги - майже в 70% випадків різке старіння подібного типу трапляється після швидкого схуднення.
Що використовувати? Використовувати засоби з ефектом глибокої підтяжки (ліфтингу) шкіри обличчя, які покращують стан шкіри, омолоджують її і освіжають - елементи косметики проникають в шкіру і покращують вироблення колагену, еластину, глюкозаминогликанов - речовин, які беруть участь в процесах регенерації і «склеивающих» волокна сполучної тканини. 
Компонентами глибокого ліфтингу є екстракти рослин (биопептиди пшениці, соєві боби, гриби шиітакі), синтезовані білкові молекули і речовини, які зменшують активність ферментів, що беруть участь в старінні шкіри. 
Слід зазначити, що ліфтинг не зможе впоратися з глибокими мімічними зморшками і сильно отвисшей шкірою, тому серед косметичних процедур варто звернути увагу на маски з морськими водоростями / маски з лікувальними грязями і на класичний масаж обличчя, а також на апаратний лімфодренаж. 

 

Четвертий тип - комбінований. 

Комбінований тип раннього старіння обличчя. У початкових стадіях старіння нерідко зустрічаються змішані форми старечих проявів - зниження пружності м'яких тканин та деформація поєднуються з проявами зморшок, при цьому вони виражені в рівній мірі. Спочатко періодично з'являються та зникають поверхневі зморшки, а потім і місцях найбільшого залому з'являються глибокі дефекти. Разом з тим виникають набряки, шкіра втрачає упругість.
Старіння по комбінованому типу йде зазвичай у людей з помірною підшкірно-жирової клітковиною, помірної сухістю і стоншення шкіри. 
Причина - масована атака вільних радикалів. 
Що робити? Рятувати! Необхідно збільшити виробітку коллагену. Підійдуть пілінги різної глибини, ін'єкції та гілауронова кислота.
Відмінно допоможуть салонні процедури 

П'ятий тип - м'язистий. 

У людей даного типу незначно виражена підшкірно-жирова клет¬чатка, але значно розвинені м'язи обличчя, шкіра еластична, помірної вологості і помірної жирності, важко зміщується по відношенню до под¬лежащім тканинам, її майже неможливо взяти в складки. Ці особи старяться пізніше інших, і старіння обличчя не проходить через стадію гіпертрофії підшкірно-жирової клітковини, а йде в основному по шляху гіпотрофії і атрофії шкіри і м'язів обличчя. В пізніх стадіях у зв'язку з гіпотрофією м'яких тканин обличчя з'являється велика зміщуваність шкіри, і стає більш виражен¬ним симптом «складки». 
Основними зовнішніми ознаками старіння є: складчастість верхнього і нижнього століття, «гусячі лапки». У більш пізніх стадіях старіння відзначається поява вираженої носогубної складки і згладженої лінії овалу обличчя. 
 
Шостий тип - комбінований тип пізнього старіння обличчя. 

У пізніх формах естес¬твенного старіння вікові морфологічні процеси, що відбуваються в тканинах обличчя і шиї протягом багатьох років, знаходять в повній мірі своє поза-Шнее відображення. Виявляються як головні, так і другорядні ознаки старіння. 
В результаті глибоких атрофічних і дистрофічних процесів м'яких тканин і кісткового скелета на перший план виступає значна зміна конфігурації обличчя і шиї. Западають щоки і віскі, рот і очі виглядають глибоко сидячими, підборіддя, виличні, надбрівні дуги і ніс як би «висуваються», чітко виступають вперед, зменшуються розміри нижньої частини обличчя (через атрофії нижньої щелепи), збільшуються ніс і вушні раковини. 
Обличчя і шия зменшуються в об'ємі як за рахунок атрофі¬ческіх і дистрофічних процесів, що відбуваються в кістках, так і за рахунок атрофічних і дистрофічних процесів, що відбуваються в м'яких тканинах. 
Старече обличчя характеризується комплексом проявів: обличчя виснажене, деформований, сумне, з загостреними рисами і різко опущеними м'якими тканинами, опущеними зовнішніми краями брів, з нависаючими складками млявою зморшкуватою шкіри верхніх повік. 
На шкірі виражені себорейні кератози, сенільні бородавки і плями, телеангіектазії. Обличчя і шия посмуговані численними, глибокими зморшками. 

 

Крім того, "особняком" стоять мімічні зморшки. Зараз все більше увага приділяється цьому типу зморшок, які можуть почати проявлятися в 18-20 років. Причиною такого пораненого появи є індивідуальні анатомічні особливості обличчя і надмірна міміка. Мімічні зморшки насправді утворюються під шкірою, а при скороченні вони збирають шкіру в складки. Яскравий прояв мімічної зморшки говорить про відсутність у м'язи двох кісткових точок фіксації, які зазвичай прикріплюються до шкіри або слизової ротової області, а також спеціального скріплення з низкою лежачими м'язами. 

 
Старіння - у спадок 

Геронтологи впевнені: наша програма старіння дісталася нам від найближчих родичів - батьків, тіточок, дядечків, бабусь, дідусів. І якщо вам «трохи за 30», саме час оцінити своє «спадок». 
Перш за все - справити тотальний огляд власної зовнішності на предмет схожості з рідними. Припустимо, ви як дві краплі схожі на свою тітоньку з Пермі: у неї цілком свіже, гладке обличчя, густе волосся, струнка фігура, але ось шия і руки жилаві, покриті зморшками і пігментними плямами, які й розкривають секрет її віку. 
Велика ймовірність, що і ви почнете старіти з шиї і рук - значить, саме цим ділянкам тіла треба заздалегідь забезпечити ідеальний догляд. 

 

Є три цілком універсальні схеми старіння, що виділяються вченими-геронтологами: 
№1 «обличчя - кисті - шия - декольте - тулуб - сідниці - ноги», 
№2 «сідниці - тулуб - особа - шия», 
№3 «кисті - плечі - шия - особа - тулуб». 

У другому і третьому випадку перші етапи старіння проходять майже непомітно для оточуючих - в'ялість «м'якого місця» або рук не так кидається в очі. 
Боротися із наступом старінням допоможуть регулярні фізичні навантаження і зволоження шкіри. А от якщо організм починає старіти по «графіку № 1», то його власницям - а за статистикою, це більше 40% дам європеоїдної раси - доведеться приділяти пильну увагу власному обличчю 

Повністю уникнути природного старіння шкіри неможливо, також як і старіння всього організму, хоча цей процес можна сповільнити. Програма боротьби зі старінням шкіри включає: нормальний сон, раціональне харчування, фізичну активність, захист від сонячного опромінення, а також використання косметичних засобів. Для того щоб ефективно протистояти біологічному процесу старіння, шкірі необхідно повноцінно виконувати свої основні функції: живлення, зволоження, самооновлення, дихання і захист. Довше зберегти шкіру молодою і здоровою, Вам допоможе правильний догляд, і починати піклуватися про неї необхідно з раннього віку. 
   За матеріалами zdorovie.com, www.cbh-beauty.ru, nnpcto.org


Розсилка новин:

Email: