СТАНЬ ЩАСЛИВОЮ ЖІНКОЮ!

Школа усвідомленого материнстваІмбілдинг - щоденні практикиГостинная с Екатериной Балинской

Анатомія

У цьому розділі мова піде про будову тазових м'язів з позиції їх тренування. Дуже часто доводиться чути і читати різні думки з цього приводу. Для того, щоб розвіяти міфи навколо тазових м'язів, робота яких відображається на вагінальному каналі, розглянемо все з погляду анатомії, не вдаючись до навколо наукових пояснень. Наприклад, коли хтось з авторів дає такі рекомендації, як стиснути м'язи нижньої третини вагіни, потім середньої третини, потім верхній третині, хочеться попросити показати їх в анатомічному атласі, або дати назви м'язів, які так ділять вагіну.

 
У цьому розділі не буде пояснень як відчути той чи інший м'яз, це пояснить інструктор на заняттях, або інструкція при самостійному освоєнні методики.
 
Не хотілося б завантажувати голови читачів великою кількістю анатомічних назв, тому обмежимося мінімальною кількістю термінів.
Отже, почнемо з тазових кісток.
 
 
 
Відзначимо те, що тазові кістки ззаду прикріплені до хребта, а спереду з'єднані вузькою перемичкою (лобковим симфізом) з утворенням великого наскрізного отвору, в яке, до речі проходить плід під час пологів. Існують навіть спеціальні акушерські заміри, які показують розміри цього отвору.
М'язи тазового дна.

Почнемо більш докладний розгляд анатомії малого тазу з м'язів тазового дна, їх структура і принцип дії нам більш зрозумілий, так як схожий на дії будь-якого відомого нам м'яза: трицепс, біцепс, сідниці і т.п.


 
М'язи тазового дна складаються з поперечної мускулатури і можуть управлятися зусиллям думки, тому піддаються тренуванню і радують нас можливістю, стискати їх за нашим бажанням під час сексу, при фізичних вправах і другій життєдіяльності.

М'язи тазового дна можна розділити на дві великі частини: поверхневий шар м'язів промежини і глибокі м'язи тазового дна.

Поверхневий шар м'язів промежини являє собою площину, яка кріпиться до лобка, куприка, і до сідничного горба. Їх можна порівняти з батутом, натягнутим внизу тазу. Управляти цими м'язами, так само як і натягнутим батутом, майже не можливо, і ми, в процесі тренувань їх не тренуємо.
Але до поверхневого шару м'язів входять два м'язи, які дуже важливі для тренування по імбілдінгу. Це цибулинно-губчастий м'яз (проходить від клітора до центрального сухожилля) і сфінкер ануса (оточує анальний канал).

Обидва цих м'язи беруть активну участь у стисненні вагінального каналу, цибулинно-губчастий м'яз безпосередньо, сфінкер ануса побічно. Ось ці м'язи ми будемо тренувати за допомогою тренажерів, призначених для розвитку м'язів тазового дна: Тренажера Лазерного, Тренажера Яйце, Тренажера Кегеля.

Крім поверхневого шару м'язів промежини, існує глибокий шар тазових м'язів, їх ще називають тазова діафрагма. Його можна порівняти з тугим мішком, що кріпитися до лобка і тазових кісток, обертаючись навколо сечостатевого синуса (отвори для піхви) і прямої кишки.
 
 
Основних м'язів глибокого шару всього два: levator ani - м'яз, що піднімає задній прохід, що складається з лобково-ректальної, лобково-куприкових м'язів, клубово-куприкових м'язів і куприковий м'яз. У цьому мішку акуратно і дбайливо розташовуються внутрішні органи малого таза.


 

Сечостатевої синус (не плутати з косинусом з алгебри) цей отвір, де немає м'язів, відповідний з'єднанню уретри і піхви, також служить проходом для плода. На відміну від чоловіків, у яких його немає, це місце для жінок є слабкою ланкою в структурі, підтримуючої внутрішні органи малого таза. Саме тому опущення внутрішніх органів, в основному, проблема жінок, а не чоловіків. Якщо м'яз піднімає задній прохід (група м'язів levator ani), що охоплює сечостатевої синус, ослаблена, то це стає причиною опущення і нетримання.


М'язи піхви.
 

М'язи піхви складаються з гладкої мускулатури, і ними не можна керувати свідомо, але при цьому вони можуть значно розтягуватися, що дуже корисно, особливо при пологах.

Гладка мускулатура називається так, тому що під мікроскопом виглядає гладкою. З цього роду мускулатури складаються майже всі стінки внутрішніх органів. Її неможливо напружити зусиллям волі, так як вона управляється не мозоком, а вегетативною нервовою системою. Цікавою властивістю гладкої мускулатури є її велика пластичність, тобто органи, які створені з неї, можуть дуже сильно розтягуватися майже без напруги. Це можна порівняти з повітряною кулькою, яка може роздуватися дуже добре, і тільки при дуже сильному обсязі повітря всередині стане чинити опір.

Як вже говорилося вище, м'язи піхви складаються з гладкої мускулатури, тому ми не можемо тренувати їх, напружуючи свідомо. Ми можемо використовувати тільки здатність цих м'язів розтягуватися і бути еластичними. Гарна новина полягає в тому, що управляти стисненням вагінального каналу можна, збільшуючи або зменшуючи внутрішньочеревний тиск, в першому випадку ми отримаємо стиснення, в другому розслаблення.

Внутрішньочеревний тиск створюється в черевній порожнині, обмеженої зверху дихальної діафрагмою, знизу м'язами тазового дна, з боків і спереду поперечними м'язами преса, ззаду м'язами спини.

Одночасно напружуючи м'язи тазового дна, втягуючи м'язи преса, опускаючи дихальну діафрагму, ми збільшуємо внутрішньочеревний тиск, стискаючи стінки вагінального каналу.

Втягуючи (стискаючи) м'язи тазового дна, розслабляючи м'язи преса, піднімаючи діафрагму, ми створюємо розрядження в черевній області, зменшуючи внутрішньочеревний тиск. При цьому обов'язково стискати м'язи тазового дна, інакше повітря через піхву буде засмоктуватися всередину, зменшуючи розрядження.

Стиснення вагінального каналу використовується в основному для виконання масажу стінок вагінального каналу, і в сексі, для більш сильного стиснення члена партнера по всій довжині піхви.

М'язи піхви, не можна тренувати свідомо, але їх стиск можна контролювати за рахунок внутрішньочеревного тиску, який змінюється при зміні положення діафрагми, напрузі м'язів тазового дна і м'язів преса. Тренувати навик управління внутрішньочеревною тиском можна тільки після значного зміцнення м'язів тазового дна.

 

Але будь-які знання, це всього лише матеріал, а інструментом вони стають тільки на практиці!


Приєднуйтесь до груп за програмою «Імбілдинг – секрет особливої жінки» і освоюйте цю чудову методику з досвідченим інструктором!


Розсилка новин:

Email: